Latvijas Republikas Prokuratūra

 

Dura lex, sed lex!

Prokuratūra ir tiesu varas institūcija, kas patstāvīgi veic uzraudzību pār likumības ievērošanu likumā noteiktās kompetences ietvaros. Prokuratūras uzdevums ir reaģēt uz likuma pārkāpumu un nodrošināt ar to saistītās lietas izlemšanu likumā noteiktajā kārtībā.

Publicēts 29/05/2020

Prokurore nav atteikusies no valsts apsūdzības Ogres mēra izspiešanas lietā

Amatā augstāks prokurors tā sauktajā Ogres mēra izspiešanas lietā, izskatot Rīgas apgabaltiesas lūgumu pēc augstākstāvoša prokurora viedokļa par prokurores atteikšanos no valsts apsūdzības, nesaskata tam pamatu. Viņš norāda, ka prokurore tiesas sēdē nav atteikusies no valsts apsūdzības.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/05/2020

Tiesai nodod lietu par nacionālā naida kurināšanu un viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu vīrieša apsūdzībā  par nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu vietnē Facebook, kā arī par huligānismu, proti, persona publicēja viltus ziņas saistībā koronavīrusa Covid-19 izplatību Latvijā.

Lasīt vairāk
Publicēts 25/05/2020

Tiesai nodod krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona

2020.gada 21.maijā Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par kukuļa pieprasīšanu un pieprasītā kukuļa pieņemšanu, ko izdarījusi valsts amatpersona. Lietu izmeklēja Iekšējās drošības birojs.

Lasīt vairāk

INFORMĀCIJA