Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 14/09/2011

Ģenerālprokuratūras pārstāvis piedalīsies diskusijā par mantas konfiskācijas tiesisko regulējumu Latvijā un Eiropas Savienībā

Rīt, 15.septembrī, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš piedalīsies diskusijā par mantas konfiskācijas tiesisko regulējumu Latvijā un Eiropas Savienībā (ES), tās izpildes mehānisma efektivitātes nodrošināšanu. 

Diskusiju atklās Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos Laila Medin. Diskusijā piedalīsies arī profesore Kristīne Strada-Rozenberga, Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris, Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns, Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta virsprokurors Arvīds Kalniņš, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes loceklis Andris Spore, TM Krimināltiesību departamenta juriskonsults Zigmunds Dundurs.

Pērnā gada decembrī pētījumu pabeidza profesores Kristīne Strada-Rozenberga un Ārija Meikališa. Pētījums parāda praktiskās situācijas atspoguļojumu attiecībā uz mantas un rīku konfiskācijas piemērošanu un izpildi. Pētījumā iesaistīja tiesnešus, prokurorus un tiesu izpildītājus. Ar pētījumu var iepazīties TM mājas lapā.

Jau 2008.gadā TM pievērsās mantas konfiskācijas regulējumam, kad ieviesa ES Pamatlēmumu par savstarpējas atzīšanas principa piemērošanu konfiskācijas rīkojumiem. Ieviešot lēmumu un konsultējoties ar citām ES dalībvalstīm šī instrumenta piemērošanā, TM secināja, ka Latvijas sistēma būtiski atskiras no ES dalībvalstīm, jo Krimināllikums paredz piemērot sodu – mantas konfiskācija, kā arī Kriminālprocesa likums paredz piemērot mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtiem līdzekļiem.

Pētījuma prezentācija un diskusija ir noslēdzošais solis Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta individuālā projekta ietvaros. To mērkauditorija ir praktiki – izmeklētāji, prokurori, tiesneši, tiesu izpildītāji, advokāti.

Sagatavots pēc Tieslietu ministrijas sniegtās informācijas

Atpakaļ