Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 27/04/2012

Pie kriminālatbildības saukta personu grupa par neatļautu narkotisko vielu izgatavošanu un glabāšanu lielā apmērā

Saldus rajona prokuratūras prokurors izsniedzis apsūdzību personu grupai par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu un glabāšanu lielā apmērā ar nolūku tās realizēt.

Kopumā pie kriminālatbildības sauktas sešas personas. Pieci no apsūdzētajiem ir Lietuvas pilsoņi, kuri  pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 2531. panta 3..daļas. Savukārt viena apsūdzētā persona, kura ir Latvijas pilsonis, pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 315.panta.

Saskaņā ar apsūdzību laika posmā no 2011.gada pavasara līdz 2011.gada 21.septembrim apsūdzētie Lietuvas pilsoņi vienojās par narkotiskās vielas izaudzēšanu (izgatavošanu) realizācijas nolūkā kādā fermas teritorijā. Pēc kā arī neatļauti izgatavoja narkotiskās vielas lielā apmērā un glabāja tās ražošanas vietā. Savukārt, saskaņā ar apsūdzību apsūdzētais Latvijas pilsonis, kurš ir minētās fermas teritorijas īpašnieks, laika posmā no 2011.gada jūlija līdz 2011.gada 31.augustam vairākas reizes bija ieradies savā īpašumā, ko bija iznomājis savam paziņam, proti, vienam no apsūdzētajiem. Tādējādi persona kļuva par aculiecinieku tam kā teritorijā neatļauti izaudzē narkotiskās vielas lielā apmērā realizācijas nolūkā. Zinot, ka tiek izdarīts sevišķi smags noziegums un pastāvot reālai iespējai paziņot tiesību sargājošām iestādēm par noziegumu, apsūdzētā persona savu pienākumu ignorēja.

Pašlaik trīs no apsūdzētajiem atrodas apcietinājumā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 29607714
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ