Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 24/10/2012

Pie kriminālatbildības sauktas vairākas personas par dzīvokļu apzagšanu

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūra izsniegusi apsūdzību trim personām par vairāku dzīvokļu apzagšanu Rīgā.

Divas personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 175.panta trešās daļas. Savukārt vienai personai izsniegta apsūdzība pēc jau minētā panta, kā arī 314.panta pirmās daļas.

Saskaņā ar celto apsūdzību visas trīs personas šā gada Jaungada naktī, iepriekš vienojoties, ieradās pie kāda dzīvokļa Vecmīlgrāvī. Realizējot savu noziedzīgo nodarījumu, apsūdzētie ar akmeni izsita dzīvokļa logu, caur kuru iekļuva dzīvoklī un nozaga videokameru Ls 450 vērtībā.

Turklāt vēlāk, tajā pašā naktī, pēc iepriekš izdarītas zādzības, divi no apsūdzētajiem atkārtoti ieradās pie jau minētā dzīvokļa. Caur izsisto logu viens no apsūdzētajiem iekļuva dzīvoklī, kur nozaga mājas tehniku Ls 3370 apmērā.

Līdzīgi tika apzagti vēl divi dzīvokļi – attiecīgi 7.janvāra un 21.maija naktīs, kad divi no apsūdzētajiem ieradās pie dažādiem dzīvokļiem Rīgā, kur ar akmeni izsita dzīvokļu logus. Iekļūstot dzīvokļos, apsūdzētie nozaga dažādas mantas un naudu vairāk kā Ls 1000 vērtībā.

Persona, kurai apsūdzība uzrādīta par noziedzīgā kārtā iegūtas mantas realizēšanu, vienu no nozagtajiem televizoriem pārdeva tirgū „Latgalīte”.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

                                                        

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA