Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 19/04/2012

Pie kriminālatbildības sauktas vairākas personas par krāpšanu

Kurzemes tiesu apgabala prokuratūras prokurore izsniegusi apsūdzību vairākām personām par krāpšanu un grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

Piecas personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas un 217. panta otrās daļas. Vienai personai izsniegta apsūdzība pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas.

Kā iepriekš informēja Valsts ieņēmumu dienests, kriminālprocess pret sešām personām, kas tika sākts 2009.gada 11.jūnijā saistībā ar uzņēmuma darbību, kura struktūrvienība nodarbojās ar galdniecību un galdniecības izstrādājumu ražošanu, bet pats uzņēmums kā pamatdarbību bija norādījis kravu pārvadājumus pa autoceļiem.

Uzņēmums no 2008.gada jūnija līdz augustam pievienotās vērtības nodokļa deklarācijās iekļāva fiktīvus darījumus ar darījumu partneriem par līmētu ozola plātņu un durvju vērtņu furnitūras iegādi, kā arī ozolkoka durvju izgatavošanu un to tālāku realizāciju. Taču šādi darījumi nav notikuši.

Kopumā valstij tika nodarīti zaudējumi Ls 257 812 apmērā.

Lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Laura Pakalne
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
E-pasts: laura.pakalne@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA