Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 20/09/2012

Prokuratūra uzsāk kriminālvajāšanu tā dēvētajā AS”Latvenergo” amatpersonu kukuļošanas lietā

Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors, tā dēvētajā, Latvenergo krimināllietā ir pieņēmis lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības par kukuļošanu saistībā ar AS “Latvenergo” rīkoto konkursu “Pļaviņu hidroelektrostacijas hidroagregāta Nr.4, 5, 7 rekonstrukcija”.

Vienai personai apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 323.panta otrās daļas par kukuļdošanu, bet otrai personai pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas par kukuļņemšanu.

Saskaņā ar celto apsūdzību kukuļošana notikusi laika periodā no 2009.gada novembra līdz 2010.gada 15.jūnijam. Kukulis dots par to, lai pret darbu izpildītājiem būtu labvēlīga attieksme no AS “Latvenergo” amatpersonu puses un tiktu pieņemti šiem komersantiem labvēlīgi lēmumi AS “Latvenergo” valdē. Kopējais kukuļa apmērs EUR 444 500, kas pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa sastāda LVL 312 396, 38.

Jautājums par kriminālvajāšanas uzsākšanas iespēju pret pārējām personām, kuras Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētājs lūdzis saukt pie kriminālatbildības, tiks izlemts turpmākā laikā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA