Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 03/09/2012

Tiesai nodota krimināllieta par valsts amatpersonas dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu

Š.g. 31.augustā Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā  apsūdzēts vīrietis par to, ka būdams valsts amatperona, izdarīja tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli un šīs darbības izraisījušas smagas sekas.

Lietā pie kriminālatbildības saukta viena persona pēc Krimināllikuma 318.panta otrās daļas.

Saskaņā ar krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, 2009.gada 19.novembrī izdeva rīkojumus par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar rajona padomes grāmatvedi un rajona padomes finanšu speciālisti budžeta jautājumos, uzdodot izmaksāt abām personām, atlaišanas pabalstu 6 mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, kas kopā sastādīja aptuveni Ls 9 552. Kaut arī pēc likuma „Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā” prasībām abām personām kopā pienācās aptuveni Ls 1 592.

Tā arī 2009.gada 28.decembrī, apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, izdeva rīkojumus par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar rajona padomes saimniecības pārzini, rajona padomes galveno grāmatvedi un rajona padomes Finanšu daļas vadītāju, uzdodot izmaksāt minētām personām atlaišanas pabalstu, kas kopā sastādīja aptuveni Ls 18 388. Kaut arī pēc likuma „Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā” prasībām personām kopā pienācās aptuveni Ls 3 336.

Tādējādi apsūdzētais, būdams valsts amatpersona, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, tīši ignorēja un pretēji likuma „Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā” noteikumiem izdeva rīkojumus par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar rajona padomes darbiniekiem, kas izraisīja smagas sekas novada Domei, aptuveni Ls 28 556.

Apsūdzētais noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā vainu neatzīst.

Lieta nodota Tukuma rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA