Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 04/04/2012

Tiesai nodota lieta par personas nolaupīšanu

Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā trīs personas apsūdzētas par to, ka tās nolaupīja kādu sievieti Jelgavā.

Personas sauktas pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 153. panta pirmās daļas, proti, ka tās veica personas sagrābšanu, lietojot vardarbību un draudus, un aizvešanu, izmantojot personas bezpalīdzības stāvokli, jeb izdarīja personas nolaupīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, 2011. gada 4. oktobrī, apsūdzētās personas vienojās par ierašanos Jelgavā ar nolūku tikties ar citu personu, lai atrisinātu civiltiesisku darījumu. Taču apsūdzēto sūtītu īsziņu ar tikšanās vietu un laiku izlasīja šobrīd cietusī persona. Kad viņa ieradās norunātajā vietā, viens no apsūdzētajiem sievietei nodarīja miesas bojājumus, pielietojot vardarbību. Pēc tam viņa tika ievilkta apsūdzēto automašīnā un viņai tika pieprasīta nauda – Ls 50 000. Pēc tam sieviete tika ievietota automašīnas nodalījumā un aizvesta. Taču Valsts policijas darbinieki veicot operatīvos pasākumus šobrīd apsūdzētos aizturēja un cietušo atbrīvoja.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA