Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 14/05/2013

Par sutenerismu pie kriminālatbildības saukta personu grupa

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors izsniedzis apsūdzību piecām personām par to, ka darbojoties organizētā grupā, iedzīvošanās nolūkā, izmantoja personas, kuras nodarbojas ar prostitūciju.

Apsūdzētie pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 165.panta 3.daļas, par sutenerismu, ja to izdarījusi organizēta grupa.

Saskaņā ar celto apsūdzību, organizētās grupas dalībnieki, noīrēja un atvēra trīs masāžas salonus Rīgā, kuros organizēja seksuālo pakalpojumu sniegšanu. Pirms tam apsūdzētie ievietoja reklāmas sludinājumus internetā, kuros tika piedāvāts labi apmaksāts darbs masierēm masāžas salonā. Sarunu laikā ar sievietēm, tika paskaidrots, ka būs jāsniedz seksuālie pakalpojumi par naudu.

Visi saloni darbojās juridisku personu piesegā, sastādot ar darbiniekiem fiktīvus darba līgumus, neuzrādot visus salona darbības rezultātā gūtos ienākumus un izdevumus. Ja valsts institūciju veikto pārbaužu rezultātā tika konstatēti pārkāpumi un sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, tad lēmumi par tiem tika pārsūdzēti. Kamēr notika administratīvā lietvedība, juridiskā persona tika likvidēta, izveidota jauna vai ari tai tika nomainīs valdes loceklis.

Apsūdzētajiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA