Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 30/05/2013

Tiesai nodota krimināllieta par sutenerismu organizētā grupā

Šā gada oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par organizētu grupu, kas iedzīvošanās nolūkā izmantoja personas, kuras nodarbojās ar prostitūciju.

Kopumā apsūdzības uzrādītas trīs personām, no tām divas personas tiek apsūdzētas pēc Krimināllikuma 165.panta trešās daļas un vienai personai apsūdzības tiek uzrādītas pēc Krimināllikuma 165.panta trešās daļas un 1651.panta otrās daļas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas ilgākā laika periodā, no 2007.gada sākuma līdz 2011.gada 24.maijam, īrētos dzīvokļos Rīgā, iedzīvošanās nolūkā organizēja personu nodarbināšanu ar prostitūciju.

Apsūdzētie, internetā ievietoja reklāmas sludinājumus, kuros tika piedāvāts darbs seksuālo pakalpojumu sniegšanas jomā, kā arī iepazinās ar jaunām sievietēm Rīgā un vervēja sievietes no laukiem, darbam par prostitūtām Rīgas pilsētā. Izmantojot šo personu grūtos materiālos apstākļus, apsūdzētie piedāvāja labi apmaksātu prostitūtu darbu un paskaidroja, ka viņām būs jāsniedz seksuālie pakalpojumi par naudu un 50% no par seksuālo pakalpojumu sniegšanas saņemtās naudas būs jāatdod organizētās grupas dalībniekiem.

Divi apsūdzētie savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst, bet viens apsūdzētais vainu atzīst daļēji.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA