Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 17/05/2013

Tiesai nodota lieta par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un datu iegūšanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli

Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors Didzis Vilemsons tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par svešas mantas iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, krāpšanu nelielā apmērā un tādu datu iegūšanu un izmantošanu, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli.

Persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 177.panta 1.daļas, 180.panta 1.daļas un 1931.panta 1.daļas.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, persona laika periodā no 2012.gada februāra līdz 2012.gada augustam mantkārīgu motīvu vadīts izmantoja kopumā 21 cilvēka uzticību, maldinot viņus par iespēju nopelnīt naudu un nepieciešamību izmantot viņu bankas kontu naudas pārskaitījumiem. Cilvēki, būdami maldināti un uzticoties apsūdzētajai personai, nodeva savus personas datus, bankas konta numuru, Internetbankas lietotāja numuru, paroli un kodu karti, kas dod iespēju nelikumīgi izmantot maksāšanas līdzekli.

Pēc šīm darbībām, apsūdzētais, izmantojot nelikumīgi iegūtos personu datus, kā arī Internetbankas lietotāja numuru, paroli un kodu karti, elektroniski reģistrējās 10 dažādās ātro kredītu sniedzēju iestādēs un kopumā 68 reizes pieprasīja kredītus un iestādes būdamas maldinātas par aizdevuma pieprasītāja identitāti, pamatojoties uz apsūdzētās personas ar viltu sastādīto aizdevuma pieprasījumu, izmaksāja dažāda lieluma kredītus. Tādejādi kopumā tika izkrāpti Ls 10 125.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA