Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 11/06/2013

Tiesai nodota tā sauktā „Daimler” krimināllieta

2013.gada 11.jūnijā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurore ir pabeigusi pirmstiesas kriminālprocesu par kukuļņemšanu lielā apmērā no Ungārijas autobusu ražotāja „Ikarus special Coach factory Ltd.”, Ungārijas trolejbusu ražotāja - uzņēmuma „Ganz Transelektro Traction Electric”, Polijas autobusu ražotāja „Neoplan Polska Sp.z o.o.” un kukuļa izspiešanu no „Daimler AG” grupā ietilpstošā uzņēmuma „EvoBus GmbH” un nosūtījusi to izskatīšanai Rīgas pilsētas Centra rajona tiesai.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, krimināllietā tiek apsūdzētas un nodotas tiesai sešas personas. Viena persona apsūdzēta pēc Krimināllikuma 320.panta otrās un trešās daļas; 323.panta pirmās daļas – 20.panta trešās daļas; 322.panta pirmās daļas; 321.panta pirmās daļas un 195.panta otrās un trešās daļas par kukuļņemšanu lielā apmērā un kukuļa izspiešanu lielā apmērā, uzkūdīšanu dot kukuli, par starpniecību kukuļošanā, kukuļa piesavināšanos kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā. Otra persona  apsūdzēta un tiesai nodota pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas – 320.panta otrās un trešās daļas; 20.panta ceturtās daļas -  195.panta otrās un trešās daļas par kukuļņemšanu lielā apmērā atbalstīšanu, kukuļa izspiešanu lielā apmērā atbalstīšanu un noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu. Savukārt četras personas apsūdzētas un tiesai nodotas pēc Krimināllikuma 20.panta ceturtās daļas – 195.panta trešās daļas par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Aiga Šēnberga
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Senberga@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA