Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 27/10/2014

Pie kriminālatbildības sauktas divas personas par muitošanai pakļautu preču nelikumīgu pārvietošanu

2014. gada 24.oktobrī Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par to, ka apsūdzētās personas personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, bez muitas iestāžu atļaujas Latvijas Republikas teritorijā nelikumīgi pārvietoja tabakas izstrādājumus.

Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai apsūdzētie vīrieši devās uz mežu, kur no nepazīstamas un izmeklēšanas laikā nenoskaidrotas personas pārņēma saiņus ar 60 000 cigaretēm „NZ Gold Compact” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes preču markām. Dodoties atpakaļ uz ceļu, jaunieši pamanīja vairāku automašīnu lukturu gaismas un, sapratuši, ka tie ir robežsargi, nometa saiņus un metās bēgt.

Valstij nodarītais mantiskais zaudējums ir 7384,54 EUR kopvērtībā, kuru sastāda 5136,00 EUR – nenomaksātais akcīzes nodoklis, 1505,50 EUR – nenomaksātais pievienotās vērtības nodoklis un 743, 00 EUR – nenomaksātais muitas nodoklis.

Apsūdzētajiem celta apsūdzība par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 191.panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Alūksnes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA