Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 02/10/2014

Tiesa piespriež reālu brīvības atņemšanu četriem policijas darbiniekiem

2003.gada 5.jūnijā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa pasludināja spriedumu, ar kuru attaisnoja un atzina par nevainīgiem četrus policijas darbiniekus, kuri saskaņā ar apsūdzību, aiz atriebības par to, ka viens no cietušajiem iespējams izvarojis apsūdzētā policista māsu, ieradās cietušā dzīvesvietā un, pārkāpjot savas dienesta pilnvaras, nelikumīgi iekļuva mājā, kur, ieraugot divus vīriešus, pielietoja pret viņiem vardarbību. Vienu cietušo apsūdzētie, saņemot aiz rokām, izveda no mājas un iegrūda automašīnā, pēc kā aizveda uz Rīgas nomali, kur sita ar rokām, kājām un izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotu priekšmetu, izdarot kopā ne mazāk kā 33 traumatiskas iedarbības un nodarot cietušajam smagus, dzīvībai bīstamus miesas bojājumus, kā rezultātā iestājās viņa nāve. Otram cietušajam apsūdzētie iesita vairākas reizes galvas apvidū un, pielietojot vardarbību, aiz rokām izvilka no mājām, ievietoja automašīnā un nogādāja policijas nodaļā.

Prokuratūra uzskatīja, ka pirmās instances tiesa apsūdzētos nepamatoti attaisnojusi, un Rīgas apgabaltiesā tika iesniegts apelācijas protests.

2013.gada 2.decembrī Rīgas apgabaltiesa, izskatot lietu apelācijas kārtībā, visus četrus apsūdzētos atzina par vainīgiem un piemēroja viņiem reālu brīvības atņemšanu, pēc kā apsūdzētie un viņu aizstāvji pārsūdzēja šo spriedumu Augstākajai tiesai.

2014.gada 23.septembrī Augstākā tiesa atstāja negrozītu apelācijas instances tiesas spriedumu par apsūdzēto notiesāšanu pēc Krimināllikuma 317.panta otrās daļas un 125.panta trešās daļas.

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA