Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 21/11/2014

Tiesa Romas Katoļu baznīcas priesteri soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu

Šā gada 19.novembrī Aizkraukles rajona tiesa pasludināja saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgajiem, nodarot viņiem fiziskas un psihiskas ciešanas, apsūdzēts kāds Romas Katoļu baznīcas priesteris. Tiesa priesteri atzina par vainīgu un piemēroja viņam īslaicīgu brīvības atņemšanu uz 20 dienām.

Apsūdzētais priesteris pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 174.panta otrās daļas. Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, priesteris laika posmā, kad pie viņa dzīves vietā dzīvoja paša māsa ar diviem mazgadīgiem bērniem, kuri tobrīd atradās no viņa materiāli un citādi atkarīgi, vairākas reizes, būdams alkohola ietekmē, bez īpaša iemesla, aiz dusmām par, viņaprāt,  bērnu nepareizo uzvedību un  rīcību ar savām mantām uz mazgadīgajiem kliedza, lika viņiem ilgstoši stāvēt kaktā, tostarp ar ceļiem stāvēt uz zirņiem un tīši sita mazgadīgos pa dažādām ķermeņa daļām, nodarot viņiem fiziskas un psihiskas ciešanas.

Pilns spriedums pieejams plānots uz 2014.gada 3.decembri, pēc kura pirmās instances tiesas spriedumu būs iespējams pārsūdzēt apelācijas kārtībā

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA