Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 11/12/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 113 tūkstošu eiro apmērā

2015. gada 30. novembrī Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta kāda uzņēmuma amatpersona par ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona laikā no 2012. gada februāra līdz 2014. gada oktobrim sistēmiski sniedza Valsts ieņēmumu dienestā, nodokļu likumos noteiktās deklarācijas, ziņojumus un pārskatus, bet likumā noteiktajā termiņā un pilnā apmērā aprēķinātās nodokļu summas valsts budžetā nenomaksāja. Pavisam kopā minētā uzņēmuma amatpersona ļaunprātīgi izvairījās no nodokļu un tiem pielīdzināmo maksājumu nomaksas vairāk nekā 113 tūkstošu eiro (79,4 tūkstoši lati) apmērā, nodarot valstij zaudējumus.

Apsūdzētā uzņēmuma amatpersona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 218. panta otrās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Bauskas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA