Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 17/11/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par mazgadīgas personas notriekšanu uz gājēju pārejas

2015. gada 12. novembrī Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, būdama persona, kas vada transportlīdzekli, kā rezultātā mazgadīgai personai nodarīti vidēja smaguma miesas bojājumi.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā persona 2013. gada novembra beigās, vadot automašīnu tuvojās neregulējamai gājēju pārejai pie kādas autobusa pieturas, kur no maršruta autobusa, kas bija apstājies pieturā, izkāpa tā pasažieris - mazgadīgā persona, kura gājējiem speciāli paredzētā, atļautā vietā šķēršoja brauktuvi. Savukārt apsūdzētā persona nepārliecinājās par ceļu satiksmes drošību, nepietiekami koncentrēja uzmanību ceļa satiksmei un laika apstākļiem, kā rezultātā nesamazinot braukšanas ātrumu, neapturot automašīnu uzbrauca mazgadīgajai persona, kura atradās uz gājēju pārejas.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 260. panta pirmās - 1 daļas. Savu vainu apsūdzētā persona tai uzrādītajā apsūdzībā neatzīst.

Lieta izskatīšanai nodota Jelgavas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likuma noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA