Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 03/12/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par neatļautu amfetamīna iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā

2015. gada 30. novembrī Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā kāds vīrietis saukts pie kriminālatbildības par to, ka viņš neatļauti iegādājās, glabāja realizācijas nolūkā amfetamīnu lielā apmērā, kā arī šo psihotropo vielu neatļauti realizēja.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais realizācijas nolūkā neatļauti iegādājās un pie sevis neatļauti glabāja vairāk nekā piecus gramus baltas krāsas pulverveida/ graudainas vielas, kas satur aizliegtu sevišķi bīstamu narkotiskām vielām pielīdzinātu psihotropu vielu – 1,6609 gramus amfetamīna. Daļu no minētās vielas apsūdzētais realizēja pērnā gada 8. augustā. Mantkārīgu motīvu vadīts, par 60 eiro atlīdzību, pērnā gada 14. augustā apsūdzētais kādai personai neatļauti realizēja pārējo pie sevis glabāto vielu. Savukārt nākamajā dienā apsūdzētā persona neatļauti iegādājās un glabāja vairāk nekā astoņus gramus vielas, kas satur 3,5082 gramus amfetamīna. Minēto vielu apsūdzētais par 30 eiro realizēja speciālā izmeklēšanas eksperimenta veicējam, pēc kā apsūdzētā persona tika aizturēta.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 253.-1 panta pirmās daļas un Krimināllikuma 253.-1 panta trešās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

  

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA