Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 16/02/2015

Pie kriminālatbildības saukta persona par slepkavības izdarīšanu

2014.gada nogalē Rēzeknes prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā persona apsūdzēta par to, ka viņa izdarīja tīšu prettiesisku citas personas nonāvēšanu (slepkavību), savukārt 2015.gada 11.februārī Rēzeknes tiesā apsūdzētais vīrietis atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais nakts klubā dejoja ar meiteni, kuru nejauši pagrūda blakus dejojošais vīrietis. Apsūdzētais uzsāka vārdisku konfliktu ar cietušo, pēc tam arī kautiņu. Atrodoties alkohola, narkotisko un psihotropo vielu ietekmē apsūdzētais vīrietis no kabatas izvilka nazi un uzbruka cietušajam, tīši ar nazi izdarīja trīs dūrienus: vienu reizi iedūra dzīvībai svarīgos orgānos – krūšu kurvja sirds apvidū un mēģināja divas reizes ar nazi iedurt sirds rajonā. No gūtajiem smagiem miesas bojājumiem iestājās cietušā vīrieša nāve.

Apsūdzība tika izvirzīta par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, kas paredzēts Krimināllikuma 116.pantā.

Lieta jau izskatīta Rēzeknes tiesā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ