Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 17/08/2015

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi personu par iejaukšanos gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā

2015.gada 14.augustā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore uzrādījusi apsūdzību personai par iejaukšanos gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētais vīrietis vairākkārt iejaucās gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā, kas radīja iespēju personām patvaļīgi patērēt gāzi. Apsūdzētais pensionārs laika posmā no 2011. gada sākuma līdz 2015. gada 10. februārim, mantkārīgu motīvu vadīts, pret atlīdzību, nolūkā radīt iespēju personām patvaļīgi patērēt gāzi, veica iejaukšanos gāzes komercuzskaites mēraparātu darbībā.

Realizējot savu noziedzīgo nodomu, izmantodams to, ka tika atbalstītas viņa noziedzīgās darbības un radītas iespējas piekļūt AS “Latvijas gāze” piederošajiem gāzes komercuzskaites mēraparātiem, kas atradās dažādās vietās Rīgā un Jūrmalā, apsūdzētais sabojāja rūpnīcas ražotāja uzlikto kniedi un veica mērķtiecīgas darbības, lai samazinātu skaitītāja rādījumus. Ar minēto noziedzīgo rīcību apsūdzētais izdarīja Krimināllikuma 182.-1panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA