Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 24/08/2015

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi vīrieti par divu personu slepkavību

2015. gada 20. augustā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurors pie kriminālatbildības saucis vīrieti par sevišķi cietsirdīgi izdarītu divu personu tīšu prettiesisku nonāvēšanu, saistītu ar laupīšanu.

Apsūdzība celta astoņpadsmit gadus vecam vīrietim, par to, ka viņš 2014. gada 6. decembrī un 18. decembrī Ķīpsalas mikrorajonā izdarīja divu sieviešu slepkavību.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais vīrietis uzbruka cietušajām, pielietoja fizisku vardarbību, cietušās žņaudzot un vairākkārt sitot ar koka nūju pa dzīvībai svarīgām ķermeņa daļā, kā arī ņirgājās par saviem upuriem slepkavību izdarīšanas laikā.

Pēc pielietotās vardarbības, apsūdzētais pārmeklēja noslepkavotās sievietes. 2014. gada 6. decembrī apsūdzētajam nolaupīt mantu apsūdzētajam neizdevās, jo cietušajai tās nebija, bet 18. decembrī apsūdzētais no otras cietušās sievietes somas nolaupīja mobilo telefonu un naudu 5 EUR, kā arī personas apliecinošu dokumentu.

Ar savām noziedzīgajām darbībām apsūdzētais izdarīja noziedzīgos nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 117.panta 4., 6. punktā un Krimināllikuma 274.panta pirmajā daļā. 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA