Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 28/10/2015

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par kontrabandu

Šā gada 27.oktobrī Ludzas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par muitošanai pakļauto preču ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā, noslēpjot preces no muitas kontroles, apejot muitas kontroli, tās nedeklarējot (kontrabandu), ar ko radīts būtisks kaitējums.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzība ir uzrādīta vienai personai par noziedzīgu nodarījumu, par kuru atbildība paredzēta Krimināllikuma 190.panta pirmajā daļā.

Apsūdzētā sieviete, ar nolūku izvairīties no nodokļu nomaksas Latvijas Republikā, noslēpa automašīnas grīdas nišās ar Krievijas Federācijas akcīzes nodokļa markām marķētas 49 160 gab. cigaretes „Winston Blue” un iebrauca Latvijas Republikas muitas teritorijā no Krievijas Federācijas teritorijas caur Terehovas muitas kontroles punktu, tādējādi pārsniedzot likuma „Par akcīzes nodokli” 21.panta 4.daļas 1.1 punktā atļauto Latvijas Republikā ievesto nedeklarējamo preču daudzumu,  izvairījās no cigarešu  deklarēšanas, kā arī pārkāpa Latvijas Republikas likuma “Par  akcīzes nodokli” 33.panta otro un trešo daļu, kur norādīts, ka Latvijas Republikā aizliegts ražot, izmantot, pārstrādāt, uzglabāt, pārvietot un realizēt akcīzes preces, par kurām nav samaksāts akcīzes nodoklis un kuras nav marķētas ar Latvijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Apsūdzētās rīcības rezultātā, pārkāpjot akcīzes preču aprites noteikumus, valstij tika nodarīts materiāls zaudējums EUR 7281,12 apmērā.

Lieta nodota izskatīšanai Ludzas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ