Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 21/12/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par 200 eiro kukuļa piedāvāšanu un tā nodošanu Valsts policijas darbiniekiem

2015. gada 16. decembrī Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā par kukuļdošanu, tas ir, materiālu vērtību – 200 eiro - nodošanu personiski valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, neizdarītu kādu darbību apsūdzētā interesēs, apsūdzēts kāds vīrietis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai Valsts policijas darbinieks šā gada 20. maijā uz kāda autoceļa apturēja automašīnu, kuru vadīja apsūdzētā persona. Policijas darbinieki veica minētās automašīnas apskati, kur tās salonā konstatēja nelikumīgus alkoholiskos dzērienus bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām. Tad, apsūdzētais, lai valsts amatpersonas – inspektori, izmantojot savu dienesta stāvokli nenoformētu protokolu par ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu, inspektoriem piedāvāja kukuli – 200 eiro apmērā.

Minētie Valsts policijas darbinieki brīdināja apsūdzēto, ka par kukuļdošanu ir paredzēta kriminālatbildība. Apzinoties, ka par kukuļdošanu draud kriminālatbildība, apsūdzētais, iedeva valsts amatpersonām – minētajiem inspektoriem – 200 eiro, noliekot tos inspektoru dienesta automašīnas salonā uz grīdas.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas.

Tāpat vīrietim uzrādīta apsūdzība par to, ka viņš pārvietoja un glabāja nelikumīgus alkoholiskos dzērienus lielā apmērā, proti, ne mazāk kā 379 gabalus 0,7 litru tilpuma, ar Latvijas Republikas valsts akcīzes nodokļa markām nemarķētas stikla pudeles, pildītas ar šķidrumu, kuram piemita specifiska alkohola smarža.

Ar savām darbībām apsūdzētā persona izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 221.- 2 panta otrajā daļā.

 

Krimināllieta izskatīšanai nodota Jelgavas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ