Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 21/10/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par piecpadsmit vjetnamiešu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai

2015.gada 14.oktobrī Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds Krievijas Federācijas pilsonis par piecpadsmit Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri Latvijas robežai un to, ka viņš apzināti nodrošināja šīs personas ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijā.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, šā gada oktobra sākumā, apsūdzētais vīrietis Alūksnes novadā, pie attiecīgas robežzīmes sagaidīja piedspadsmit Vjetnamas pilsoņus, kur tālāk viņus veda Latvijas teritorijā, līdz kādam meža masīvam. Attiecīgajā ceļa posmā apsūdzēto vīrieti un piedspadsmit Vjetnamas pilsoņus aizturēja robežsardzes darbinieki. Laikā, kad apsūdzētais sagaidīja Vjetnamas pilsoņus pie robežzīmes līdz viņus aizturēja robežsargi, apsūdzētais nodrošināja šos Vjetnamas pilsoņus ar ūdeni un pārtiku.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 285.panta trešās daļas un 285-1.panta otrās daļas. 

Lieta izskatīšanai nodota Alūksnes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ