Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 13/11/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par seksuāla rakstura darbībām pret sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušu un bezpalīdzības stāvoklī esošu personu

2015. gada 13. novembrī Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par seksuāla rakstura darbību izdarīšanu, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas mazgadīgas personas ķermeni, izmantojot šīs personas bezpalīdzības stāvokli.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona izmantoja apstākli, ka mājas kāpņu telpā neatrodas neviens pieaugušais, nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi un apzinoties, ka mazgadīgā persona atrodas bezpalīdzības stāvoklī, ar rokas pirkstiem aizskāra mazgadīgās personas virsjakas lejasdaļu un šīs personas dzimumorgānus.

Mazgadīgā persona lūdza apsūdzētajai personai pārtraukt šīs darbības. Apsūdzētā persona pārtrauca savas prettiesiskās darbības un no notikuma vietas aizskrēja.

Apsūdzētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 160. panta ceturtās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Jelgavas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

  

Kristīne Sutugina
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA