Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 23/10/2015

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par taksometra nolaupīšanu

2015.gada 19.oktobrī Rīgas rajona prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā par taksometra nolaupīšanu, pielietojot vardarbību pret taksometra vadītāju, apsūdzēti trīs jaunieši.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, šā gada martā, īstenojot kopīgo noziedzīgo nodomu par taksometra nolaupīšanu, viens no apsūdzētajiem apturēja taksometru, visi apsūdzētie iekāpa taksometrā un palūdza taksistam aizvest viņus uz Ķekavas novada Baložiem. Kad taksometrs apstājās, viens no apsūdzētajiem, ar līdzpaņemto akmeni sāka sist taksometra vadītājam pa galvu, lai apdullinātu, tikmēr pārējie apsūdzētie jaunieši turēja taksometra vadītāju, lai viņš nevarētu izvairīties no sitieniem. Apsūdzētie arī pieprasīja cietušajam atdot mobilo telefonu, kā arī izkāpt no taksometra, un piedraudēja sadurt viņu, ja neatdos telefonu un neizkāps no taksometra. Kādā brīdī taksometra vadītājam izdevās izrauties, atvērt taksometra durvis un aizbēgt. Kad cietušais aizbēga, apsūdzētie paši ar taksometru aizbrauca no notikuma vietas.

Tādējādi apsūdzētie jaunieši, pielietojot vardarbību un piedraudot ar vardarbību, nolaupīja taksometru un tajā esošās mantas kopumā 21 235 EUR vērtībā.

Apsūdzētie jaunieši pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 176.panta trešās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ