Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 14/12/2015

Prokuratūra tiesai nodod vienu krimināllietu par izstādes “Maidana cilvēki” ekspozīcijas bojāšanu

2015. gada 11. decembrī Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis vienu krimināllietu, kurā uzrādītas apsūdzības divām personām par vienu no trim gadījumiem, kad šā gada 5.oktobrī Brīvības bulvārī 36, Rīgā tika bojāta izstādes “Maidana cilvēki” ekspozīcija.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas. Tas ir, par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu personu grupā, bojājot mantu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību un bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot organizāciju darbu (huligānisms).

Abas apsūdzētās personas savu vainu tām inkriminētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā atzina. Tāpat šīs personas labprātīgi atlīdzināja izstādes organizatoram nodarīto kaitējumu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto, prokurors un apsūdzētās personas noslēgušas vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.

Krimināllieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai, noslēgtās vienošanās apstiprināšanai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA