Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 10/08/2015

Prokuratūra tiesai nosūtījusi krimināllietu par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai

2015.gada 4.augustā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore nodevusi tiesai krimināllietu, kurā divas personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 285.panta trešās daļas par lielu personu skaita nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai saīsinātā procesa kārtībā viena no apsūdzētajām personām atsaucās uz izmeklēšanas gaitā nenoskaidrotas personas piedāvājumu nakts laikā pārvietot pāri robežai vairākas personas, par katru personu piesolot 100 eur, savukārt otrai apsūdzētajai personai piedāvāja analoģisku uzdevumu veikt par 200 eur. Apsūdzētie vīrieši piekrita minētā uzdevuma izpildei.

Noziedzīgā nodarījuma realizēšanas nolūkā abus vīriešus izmeklēšanas laikā nenoskaidrota persona veda Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas robežas virzienā. Apsūdzētajiem pa ceļam tika izstāstīts, ka viņiem pāri robežai būs jāpārvieto nelegālo imigrantu grupa. Apsūdzētie izkāpa no automašīnas un devās tālāk kājām, paliekot gaidīt imigrantu grupu uz robežstigas. Ap pusnakti virzienā no Krievijas Federācijas puses nāca septiņu cilvēku grupa, kuru pavadīja divas izmeklēšanā nenoskaidrotas personas. Apsūdzētie veda Vjetnamas Sociālistiskās Republikas imigrantu grupu tālāk uz Latvijas Republikas iekšzemē norunāto tikšanās vietu, līdz mežā viņus aizturēja robežsardzes darbinieki.

Lieta nodota izskatīšanai Alūksnes tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA