Latvijas Republikas Prokuratūra

Paziņojumi presei

Publicēts 16/11/2015

Tiesa ar brīvības atņemšanu soda vīrieti, kurš vadījis transportlīdzekli alkohola ietekmē un izraisījis avāriju, kuras rezultātā iestājusies divu vīriešu nāve

2015. gada 12. novembrī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa pasludināja spriedumu krimināllietā, kurā apsūdzēts vīrietis par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, vadot transportlīdzekli bez attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa tiesībām, atrodoties alkohola ietekmē, kā rezultātā diviem vīriešiem tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas izraisīja viņu nāvi.

Tiesa apsūdzēto personu atzina par vainīgu un sodīja ar brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot tiesības iegūt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, bez mantas konfiskācijas. Tāpat tiesa nosprieda piedzīt no apsūdzētās personas par labu cietušajai materiālā kaitējuma kompensāciju 1201,53 eiro apmērā un morālā kaitējuma kompensāciju 30000 eiro apmērā.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētais pērnā gada februārī, pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, atrodoties alkoholisko dzērienu iespaidā ar alkohola koncentrāciju asinīs 0,89 promiles, bez attiecīgās kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām vadīja sev piederošu automašīnu, braucot ar to pa Rīgu no Sarkandaugavas puses pilsētas centra virzienā. Tuvojoties kādam namam, apsūdzētais vadīja automašīnu ar paaugstinātu un apdzīvotās vietās neatļautu braukšanas ātrumu ne mazāku kā 85 km/ h, pirms priekšā braucošās automašīnas apdzīšanas manevra uzsākšanas nepārliecinājās par drošību, uzsākot apdzīšanas manevru un iebraucot pretējā joslā, netika galā ar automašīnas vadību, pieļaujot automašīnas sānslīdi. Apsūdzētais netika galā ar automašīnas vadību un ietriecās apgaismes stabā.

Tādējādi apsūdzētais savas automašīnas diviem pasažieriem nodarīja smagus miesas bojājumus, kas izraisīja viņu nāvi.

Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors apsūdzēto personu pie kriminālatbildības sauca pēc Krimināllikuma 260. panta trešās daļas un 262. panta otrās daļas. Apsūdzētais savu vainu viņam celtajās apsūdzībās pēc minētajiem Krimināllikuma pantiem atzina.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA