Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 29/10/2015

Tiesai nodota krimināllieta par kukuļa piedāvāšanu un nodošanu valsts amatpersonai

Šā gada 15.oktobrī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu par kukuļa, tas ir, mantiska labuma piedāvāšanu un nodošanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja interesēs, neatkarīgi no tā, vai nodotais vai piedāvātais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzība ir uzrādīta agrāk sodītam vīrietim, kurš vadīja transportlīdzekli ar ātrumu 66 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 30 km/h. Ceļu policijas darbinieki fiksēja apsūdzētā administratīvo pārkāpumu, apturēja viņa vadīto transportlīdzekli un paskaidroja izdarītā pārkāpuma būtību un to, ka par minēto pārkāpumu tiks sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols. Apsūdzētais piedāvāja ceļu policijas darbiniekiem kukuli, bet kad viņi no tā atteicās, turpinādams īstenot savu noziedzīgo nodomu, pa atvērto automašīnas logu iesvieda transportlīdzekļa salonā vienu 20,00 eiro naudaszīmi, tādā veidā personiski nododot inspektoram minēto naudaszīmi, lai viņš, būdams valsts amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nesastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Ar savām darbībām apsūdzētais vīrietis izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ