Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 07/04/2016

Ģenerālprokuratūra izskatījusi biedrības "Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija" atklāto vēstuli “Par maksātnespējas procesa administratora amata darbību nenoteiktību”

2016. gada 7. aprīlī Ģenerālprokuratūrā izskatīta  biedrības „Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija" (turpmāk tekstā - Asociācija) šā gada 21. marta atklātā vēstule “Par maksātnespējas procesa administratora amata darbību nenoteiktību”.

Vēstulē izteiktas pretenzijas, ka Maksātnespējas likumā iekļautā norma par administratoru pielīdzināšanu valsts amatpersonām Asociācijas ieskatā nav izstrādāts un ieviests valsts amatpersonas statusam un publiskajām tiesībām raksturīgajiem darbības principiem atbilstošs tiesiskais regulējums.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departaments, veicot vēstulē norādīto faktu pārbaudi, noskaidroja, ka Tieslietu ministrija jau vairākkārtīgi ir sniegusi Asociācijai savu redzējumu par maksātnespējas administratoru darbības un samaksas noteikšanu, gan arī par personīgo līdzekļu ieguldīšanu maksātnespējas procesā, tādējādi, nesaskatot būtiskus šķēršļus maksātnespējas procesa īstenošanā.

Asociācijas un Tieslietu ministrijas viedokļu nesakritība par Maksātnespējas likuma normu piemērošanu nav pamats prokurora reaģēšanas līdzekļu piemērošanai.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.

Atpakaļ