Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 07/04/2016

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests tā dēvētajā "Panamas dokumentu" lietā veic likumā paredzētos pasākumus

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (turpmāk tekstā – Kontroles dienests)* priekšnieks – Viesturs Burkāns - informē, ka plašsaziņas līdzekļos atspoguļotajā, tā dēvētajā "Panamas dokumentu" lietā, Kontroles dienests uzsācis realizēt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā paredzētos pasākumus, tajā skaitā, pieprasot nepieciešamo informāciju dažādām institūcijām un dienestiem gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*Kontroles dienests ir Finanšu izlūkošanas dienests, kas Prokuratūras pārraudzībā darbojas saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu.

Kontroles dienesta uzdevums ir analizēt no likuma subjektiem, tajā skaitā bankām, saņemtos ziņojumus par neparastiem vai aizdomīgiem finanšu darījumiem un pamatotu aizdomu gadījumos par jebkura noziedzīga nodarījuma esamību ar sagatavotu materiālu informēt policiju jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Kontroles dienests tika izveidots 1998.gada 1.jūnijā un šobrīd tajā strādā 30 darbinieki, ieskaitot arī tehniskos darbiniekus.

Detalizētāku aprakstu var atrast mājas lapā :www.prokuratura.lv/public/30252.html,tajā skaitā arī par 2015. gada darba rezultātiem.

Atpakaļ