Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 02/12/2016

Pie kriminālatbildības sauktas divas personas par slepkavību grupā

Šā gada 29.novembrī Jelgavas prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas par grupā izdarītu personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību).

Saskaņā ar lēmumu par personu saukšanu pie kriminālatbildības apsūdzētie lietoja alkoholiskos dzērienus. Viņi sazvanījās ar cietušo, sarunas laikā radās konflikts un abi apsūdzētie devās uz cietušā dzīves vietu, attiecību noskaidrošanai. Ieejot dzīvoklī, viens no apsūdzētajiem vīriešiem piegāja pie cietušā, tīši iesita tam ar dūri pa seju un nogāza cietušo uz grīdas.

Turpinot savas noziedzīgās darbības apsūdzētais, dusmās un agresīvi noskaņots, vairākas reizes sita ar rokām un spēra ar kājām uz grīdas guļošo. Redzot šīs darbības, arī otrs apsūdzētais vīrietis pievienojās noziedzīgajām darbībām, tādējādi rīkojoties saskaņoti, personu grupā un vienota mērķa – noslepkavot cietušo, sasniegšanai. Viens no apsūdzētajiem uzsmēķēja, atpūtās un tad turpināja savas noziedzīgās darbības. Kopumā apsūdzētie apmēram 15 minūtes veica tīšas, saskaņotas personu grupā un katrs atsevišķi prettiesiskas darbības, kopumā iesitot cietušajam galvas, kakla, krūškurvja, vēdera un ekstremitāšu apvidū. Cietušā nāve iestājās tiešā cēloņsakarībā ar gūtajiem miesas bojājumiem.

 Ar savām noziedzīgajām darbībām apsūdzētie izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 117.panta 10.punktā.

Lieta nodota izskatīšanai Jelgavas tiesā.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ