Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 20/04/2016

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par kukuļa došanu un pieņemšanu, lai kukuļdevēja interesēs veiktu nelikumīgas darbības, izmantojot dienesta stāvokli

2016. gada 14.aprīlī Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzētas trīs personas par kukuļu došanu un pieņemšanu. Divas personas, kuras darbojušās grupā, pēc iepriekšējas vienošanās, būdamas valsts amatpersonas, pieņēma kukuļus par nelikumīgām darbībām, kā arī par bezdarbību kukuļdevēja interesēs.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai divas apsūdzētās sievietes pildīja valsts dienesta pienākumus Pārtikas un veterinārā dienesta Robežkontroles departamenta kontroles punktā, kur veica ievedamo kravu kontroli pārtikas aprites jomā, pārbaudot pārtikas preču, to marķējuma un dokumentu atbilstību ES un Latvijas Republikas normatīvo aktu prasībām. Par kukuļu došanu apsūdzētais vīrietis, veicot uzņēmējdarbību, deva kukuļus, lai netraucēti, bez obligāto procedūru veikšanas varētu ievest un izplatīt Latvijas Republikā preces, neveiktu to reģistrāciju un valsts nodevas nomaksu.

Noziedzīgās darbības notikušas laika posmā no 2011.gada 4.jūlija līdz 2013.gada 8.decembrim un kopsummā apsūdzētās amatpersonas saņēma kukuļus 4453,54 EUR apmērā.

Apsūdzība personām celta par noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu, kas paredzēti Krimināllikuma 320.panta otrajā un trešajā daļā, kā arī 323.panta pirmajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ