Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 06/04/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu tikties ar mērķi stāties dzimumattiecībās, izmantojot komunikācijas tehnoloģijas

Šā gada 6. aprīlī Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts kāds vīrietis par to, ka, būdams pilngadīga persona, izdarīja sešpadsmit gadu vecumu nesasniegušas personas pamudināšanu tikties ar mērķi stāties dzimumattiecībās, izmantojot komunikācijas tehnoloģijas.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona kādā interneta portālā iepazinās ar operatīvā eksperimenta veicēju, kura darbojās saskaņā ar Operatīvās darbības likuma 15. panta pirmo un otro daļu, un bija reģistrējusies kā 14 gadus veca meitene. Abas personas minētajā interneta portālā sāka sarakstīties.

Apsūdzētajai personai apzinoties, ka meitene tobrīd nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, laika posmā no 2015. gada 2. novembra līdz 2015. gada 13. novembrim sūtīja cietušajai personai elektroniskas vēstules, kurās vairākkārt piedāvāja satikties un stāties ar viņu dzimumattiecībās par naudu.

Ar savām darbībām apsūdzētais vīrietis izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 162.-1 panta pirmajā daļā.

Saskaņā ar Ambulatorās tiesu psihiatriskās ekspertīzes atzinumu apsūdzētā persona noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas laikā varēja apzināties savu darbību, bet nevarēja visā pilnībā savu darbību vadīt,- tas atbilst juridiskajam kritērijam – ierobežoti pieskaitāms.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ