Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 05/04/2016

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu pret kādu vīrieti par patēva slepkavību

Šā gada marta beigās Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par sava patēva tīšu prettiesisku nonāvēšanu  (slepkavība).

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais 2015. gada 15. decembrī kopā ar cietušo vīrieti, atradoties kādā dzīvoklī Jelgavas novadā, uzsāka strīdu. Apsūdzētais strīda laikā, nevaldīdams dusmas un agresiju, apzināti un tīši, nolūkā fiziski izrēķināties ar patēvu, vairākas reizes ar dūrēm un kājām sita cietušajam krūškurvja, galvas, kakla, muguras, apakšējo un augšējo ekstremitāšu apvidū. Tad apsūdzētā persona, pielietojot savu fizisko spēku, ar rokām satvēra patēvu aiz drēbēm un ar spēku nometa viņu uz grīdas, kur cietušais palika guļot nekustīgs.

Pēc  tam  apsūdzētā persona  devās  projām  uz  savu  istabu.

Cietušajam vīrietim tika nodarīti smagi miesas bojājumi, kas bīstami dzīvībai un bija tiešā cēloniskā sakarā ar viņa nāves iestāšanos.

Apsūdzētā persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 116. panta.

Apsūdzētajai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

 

Krimināllieta izskatīšanai nodota Jelgavas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ