Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 11/03/2016

Prokurors tiesai krimināllietā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu bezpajumtniekam kā rezultātā iestājās viņa nāve, lūdzis apsūdzētajai personai piespriest brīvības atņemšanas sodu un probācijas uzraudzību

Jelgavas prokuratūras prokurors Jelgavas tiesai šā gada 10. martā krimināllietā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu bezpajumtniekam kā rezultātā iestājās viņa nāve, lūdzis apsūdzētajai personai piespriest brīvības atņemšanu uz trim gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Jelgavas tiesa ceturtdien, 10. martā, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru apsūdzētā persona sodīta arbrīvības atņemšanu uz četriem gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz pieciem gadiem un bez mantas konfiskācijas.

Jelgavas prokuratūras prokurors 11. martā ir iepazinies ar pilna sprieduma tekstu.Nākamās nedēļas laikā apsūdzības uzturētājs plāno iesniegt apelācijas protestu daļā par apsūdzētajai personai noteikto sodu.

Prokuratūra iepriekš jau informēja, ka pērnā gada 23. novembrī Jelgavas prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā par smaga miesas bojājuma nodarīšanu bezpajumtniekam, kā rezultātā iestājās viņa nāve, apsūdzēta kāda persona.

Personai celta apsūdzība par to, ka tā nodarīja smagus miesas bojājumus, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Šā gada jūlija beigās apsūdzētā persona, būdama alkohola ietekmē, atrodoties kādā dzīvojamās mājās kāpņu telpā Jelgavā, aiz dusmām uz bezpajumtnieku, kurš bieži uzturējās minētajā kāpņu telpā un sava izskata, nepatīkamās smakas un alkohola reibuma dēļ traucēja apsūdzētajai personai, nodarīja bezpajumtniekam smagus miesas bojājumus.

Apsūdzētā persona veica vairākus sitienus pa vīrieša ķermeni, nodarot miesas bojājumus ķermeņa apvidū, sejas apvidū, galvas apvidū, krūškurvja apvidū, kā arī  ekstremitāšu apvidos. No gūtajiem miesas bojājumiem iestājās vīrieša nāve.

Jelgavas prokuratūras prokurors apsūdzēto personu pie kriminālatbildības saucis pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ