Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 30/03/2016

Šā gada 30. martā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai ziņoja par 2015. gada darba rezultātiem

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests trešdien, 30. martā, informēja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju par galvenajiem pagājušā gada darba Rādītājiem, tajā skaitā norādot, ka pirmstiesas izmeklēšanas iestādēm nodoti 340 materiāli.

Ar 243 rīkojumiem iesaldēti noziedzīgi iegūti līdzekļi 21,6 miljonu eiro apmērā.

2015. gada otrajā pusē tika izveidota Stratēģiskās analīzes nodaļa, kura vada astoņu darba grupu darbu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku izvērtēšanā valsts mērogā, izmantojot Pasaules Bankas metodoloģiju.

Darbu plānots pabeigt šī gada nogalē, Finanšu ministrijai kā politikas veidotājai šai jomā, iesniedzot tālākai virzīšanai uz Ministru kabinetu Pasākumu plāna projektu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku mazināšanai valstī.

2017. gadā Latvijā ieradīsies Eiropas Padomes ekspertu komisija, lai izvērtētu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un apkarošanas pasākumu efektivitāti.

 

 

Viesturs Burkāns

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta
priekšnieks

Atpakaļ