Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 31/03/2016

Vienošanās apstiprināšanai tiesai nodod krimināllietu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu kādam vīrietim kā rezultātā iestājās viņa nāve

2016. gada 29. martā Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēta persona par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu kādam vīrietim, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Saskaņā ar vienošanās protokolu, pērnā gada 12. jūnija pievakarē Kokneses pagastā, kopīgas alkohola lietošanas laikā, skaidrojot personiskās attiecības, strīda laikā apsūdzētais tīši ar apautu kāju vienu reizi iesita cietušajam pa vēderu.
Tā rezultātā cietušais nokrita zemē, pēc kā apsūdzētais, dusmu vadīts, tīši vairākkārt spēra ar apautu kāju cietušajam pa dažādām ķermeņa daļām, trāpot pa vēderu, ribām. Turpinot savas prettiesiskās darbības, apsūdzētais paņēma tukšas stikla pudeles, ar kurām vismaz piecas reizes tīši iesita cietušajam pa galvu, kā rezultātā pudeles saplīsa un cietušais zaudēja samaņu. Tad apsūdzētais no zemes pacēla gāzbetona bluķi un koka bluķi, kurus tīši spēcīgi uzmeta uz zemes gulošam cietušajam uz vēdera. Pēc kā paņēma koka dēli, uzlika to cietušajam uz vēdera un tīši izdarīja vismaz vienu sitienu ar  kāju  pa  dēli,  nodarot  cietušajam  fiziskas  sāpes. 

Apsūdzētās personas prettiesisku darbību rezultātā cietušajam tika konstatēti smagi miesas bojājumi, kā bīstami dzīvībai, kas ir tiešā cēloņsakarībā ar cietušā nāves iestāšanos.

Šādos apstākļos apsūdzētais izdarīja sevišķi smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 125. panta trešajā daļā.

Ar apsūdzēto personu ir noslēgta vienošanās par vainas atzīšanu un sodu.[1]

Lieta nodota vienošanās apstiprināšanai Aizkraukles rajona tiesai.

Šā gada 29. martā Aizkraukles rajona prokuratūras prokurore nosūtījusi ierosinājumu tiesai par minētās vienošanās apstiprināšanu.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv


 


[1]Minētā vienošanās noslēgta saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 437. pantu.

Atpakaļ