Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 23/03/2016

Vienošanos apstiprināšanai tiesai nodod divas krimināllietas par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā un par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai

2016. gada 18. martā un 21. martā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi kopumā divas krimināllietas, vienā no krimināllietām pieciem vīriešiem uzrādītas apsūdzības par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, savukārt otrā krimināllietā – pie kriminālatbildības saukti divi Ukrainas Republikas pilsoņi par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu personu grupā un sešu Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Saskaņā ar vienošanās protokoliem apsūdzētie šā gada 16. martā nelikumīgi, ejot ar kājām ārpus vietas, kur atļauta robežas šķērsošana, bez ceļošanai derīgiem dokumentiem, šķērsoja Krievijas Federācijas un Latvijas Republikas robežu kāda Alūksnes novada pagastā aptuveni 60 metrus no kādas robežzīmes, kur robežsardzes darbinieki konstatēja sniegā iemītu pēdu celiņu Latvijas Republikas virzienā. Minētās personas aizturēja robežsardzes darbinieki.

Piecas apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 284. panta otrās daļas.

Divi apsūdzētie vīrieši pie kriminālatbildības saukti pēc Krimināllikuma 284. panta otrās daļas un Krimināllikuma 285. panta trešās daļas.

Ar apsūdzētajām personām šā gada marta otrajā pusē gada ir noslēgtas vienošanās par vainas atzīšanu un sodu.[1] 2016. gada 21. martā Alūksnes rajona prokuratūras prokurore nosūtījusi ierosinājumu tiesai par minēto vienošanos apstiprināšanu.

Lietas nodotas vienošanos apstiprināšanai Alūksnes rajona tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

 

[1]Minētā vienošanās noslēgta saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 437. pantu.

Atpakaļ