Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Aktualitātes

Publicēts 21/07/2017

Prokuratūra pie kriminālatbildības saukusi personu grupu par smagu miesas bojājumu nodarīšanu jaunietim, kas bija par iemeslu viņa nāvei

2017. gada 27. jūnijā Rīgas rajona prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 125. panta trešās daļas saukti divi jaunieši un viena nepilngadīga persona.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016. gada 24. jūlija vakarā apsūdzēto rīcībā bija informācija, ka starp nepilngadīgā apsūdzētā paziņas tuviniekiem un kādu jaunieti notika konflikts. Apsūdzētie, būdami alkohola ietekmē, huligānisku motīvu vadīti, ieradās konflikta skartajā dārza mājas teritorijā.

Ierodoties dārza mājas teritorijā, kur uz krēsla sēdēja minētais jaunietis, viens no apsūdzētajiem jauniešiem ar līdzi paņemto gāzes pistoli izšāva vīrietim sejā. Tad otrs apsūdzētais jaunietis ar līdzi paņemto beisbola nūju vienu reizi iesita vīrietim pa muguru. Vīrietis mēģināja aizbēgt no notikuma vietas, bet nokrita zemē.

Pa zemē guļošā vīrieša ķermeni viens no apsūdzētajiem jauniešiem ar beisbola nūju izdarīja ne mazāk kā 40 sitienus. Savukārt nepilngadīgais apsūdzētais ar teleskopisko steku ne mazāk kā 30 reizes iesita vīrietim krūšu kurvja rajonā.

Pēc šo sitienu izdarīšanas, kad vīrietis vairs nepretojās uzbrucējiem, viens no apsūdzētajiem jauniešiem dzēsa cigaretes cietušā ausīs, viens no jauniešiem filmēja cietušo ar sava mobilā telefona videokameru, bet trešais apsūdzētais nokārtoja uz cietušā savas dabiskās vajadzības.

Pēc tam apsūdzētie ar automašīnu aizbrauca no notikuma vietas.

Cietušā nāve iestājās pērnā gada 25. jūlijā.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Kristīne Sutugina

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Kristine.Sutugina@lrp.gov.lv

Atpakaļ