Latvijas Republikas Prokuratūra

Aktualitātes

Publicēts 14/11/2018

Prokuratūra iesniedz protestu saistībā ar amatpersonu rīcību valsts īpašuma izmantošanā

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā tika izskatīts Valsts kontroles iesniegums, ar kuru pārsūdzēts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums par administratīvās lietas izbeigšanu pret bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas Ķeipenes posteņa komandieri.

Valsts kontroles revīzijā saistībā ar Ķeipenes ugunsdzēsēju depo telpu izmantošanu tika konstatēts gadījums, kad faktiski telpas nodotas pasākumu rīkošanai, bet samaksa par šo pakalpojumu netika saņemta. Ugunsdzēsēju depo Ogres novada Ķeipenes pagasta “Plaužos” tika rīkoti dažādi pasākumi, Ķeipenes depo adresē reģistrēts mednieku klubs. Par konstatēto Valsts kontrole informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju.

 Izskatot Valsts kontroles iesniegumu par revīzijā konstatēto, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pieņēma lēmumu izbeigt administratīvā pārkāpuma lietu par valsts amatpersonai likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar publiskas personas mantu, kas uzsākta pret bijušo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas Ķeipenes posteņa komandieri, sakarā ar to, ka nav konstatēts administratīvā pārkāpuma sastāvs.

Prokuratūrā veiktās pārbaudes rezultātā Iekšlietu ministrijai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam tika uzdots turpināt pārbaudi par Nodrošinājuma valsts aģentūras amatpersonu iespējamiem disciplināriem vai administratīviem pārkāpumiem.

Atkārtoti izskatot Valsts kontroles iesniegumu par Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurora lēmumu, prokurora lēmums daļā atzīts par nepamatotu, 2018.gada 14.novembrī Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta virsprokurors iesniedza KNAB priekšniekam protestu ar lūgumu atcelt lēmumu par lietvedības izbeigšanu administratīvā pārkāpuma lietā un pieņemt lēmumu par administratīvā soda piemērošanu, kā arī pieņemt lēmumus par administratīvā pārkāpuma lietvedības uzsākšanu vai par atteikšanos uzsākt administratīvā pārkāpuma lietvedību attiecībā pret visām Valsts kontroles iesniegumā norādītajām VUGD amatpersonām.

                      

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA