Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 20/08/2018

Prokuratūra saīsinātā procesa kārtībā tiesai nodevusi krimināllietu par tīšu nelikumīgu robežas šķērsošanu personu grupā un par vairāku personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai

2018.gada 17.augustā Ludzas rajona prokuratūras prokurore tiesai saīsinātā procesa kārtībā nosūtījusi krimināllietu, kurā apsūdzība celta piecām personām par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā. Vienai no apsūdzētajām personām apsūdzība celta arī par vairāku personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Četras apsūdzētās personas ir Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņi, bet viena apsūdzētā persona - Krievijas Federācijas pilsonis.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai saīsinātā procesa kārtībā apsūdzētie personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, apzinoties, ka viņiem nav attiecīgu institūciju atļaujas-ieceļošanas vīzas, kājām nelikumīgi šķērsoja Latvijas Republikas valsts robežu un nokļuva Latvijas Republikas teritorijā no Krievijas Federācijas. Kā arī viena persona nelikumīgi pārvietoja kājām četrus Vjetnamas Sociālistiskās Republikas pilsoņus pāri Latvijas Republikas robežai.

Ar savām darbībām personas izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 284.panta otrajā daļā, un viena persona arī Krimināllikuma 285.panta otrajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu.

Lieta nodota izskatīšanai Rēzeknes tiesai.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ