Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 15/01/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par mēģinājumu noslepkavot divas personas

Latgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu par mēģinājumu noslepkavot divas personas sevišķi pastiprinošos apstākļos.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, viens no cietušajiem izsolē iegādājās nekustamo īpašumu, kas piederēja apsūdzētajam vīrietim, kur nenokārtotu parādu saistību dēļ attiecībā uz īpašumu tika vērsta piedziņa un īpašumu pārdeva piespiedu kārtā. Apsūdzētais ar cietušo un cietušā brāli vienojās par termiņu, kādā apsūdzētajam bija jānodod viss īpašums, arī māja, kurā dzīvoja pats apsūdzētais ar sievu. Kad tika turpinātas sarunas par īpašuma atbrīvošanu, starp apsūdzēto un cietušajiem izcēlās strīds. Uz tā pamata apsūdzētais aiz atriebības nolēma noslepkavot abus cietušos.

Tā, apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, paņēma šaujamieroci, ko glabāja bez atļaujas, devās pie cietušajiem, kuri uzturējās ēkā blakus dzīvojamai mājai un sašāva abus cietušos. Cietušajiem izdevās aizbēgt, tādējādi apsūdzētajam no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ neizdevās īstenot savu noziedzīgo nodomu līdz galam.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas, 15.panta ceturtās daļas un 118.panta 2.punkta.

Lieta izskatīšanai nodota Daugavpils tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ