Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 09/03/2018

Prokuratūra tiesai nodod krimināllietu par uzbrukumu policijas darbiniekam

2018.gada 6.martā Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja krimināllietu par to, ka apsūdzētais vīrietis uzbruka Valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2017.gada 3.jūnijā Rundāles novada svētku pasākuma un balles laikā sabiedrisko kārtību nodrošināja Valsts policijas darbinieki. Pēc balles beigām starp pasākuma apmeklētājiem izcēlās konflikts, jo balle beidzās un tehniskais personāls uzsāka mūzikas aparatūras novākšanu. Būdami neapmierināti, pasākuma apmeklētāji sāka pulcēties pie muzikantu telts un izteikt savu neapmierinātību, lamājās rupjiem necenzētiem vārdiem un traucēja mūzikas aparatūras novākšanu. Policijas darbinieki vairākkārtīgi pieprasīja neapmierinātajiem pasākuma apmeklētājiem pārtraukt likumpārkāpumus un atļaut tehniskajam personālam veikt savus pienākumus. Pasākuma dalībnieki nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām un starp pasākuma apmeklētājiem izcēlās konflikts, kurš pārauga masu nekārtībā, jo notika fiziska spēka pielietošana. Policijas darbinieki atkārtoti pasākuma apmeklētājiem pieprasīja pārtraukt likumpārkāpumus, brīdinot, ka pretējā gadījumā pret viņiem tiks pielietota asaru gāze. Kad pasākuma apmeklētāji ļaunprātīgi nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām un turpināja likumpārkāpuma izdarīšanu, policijas darbinieki pielietoja speciālo līdzekli-izpūta sabiedriskās kārtības pārkāpēju virzienā asaru gāzi. Kad par apzināti ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajai prasībai pārtraukt konfliktu ar apkārtējām personām, policisti aizturēja likumpārkāpēju un veda viņu uz dienesta automašīnu, pie kārtībnieka pienāca aizturētā māte un brālis, kuri jautāja par aizturēšanas pamatojumu. Laikā, kad kārtībnieks paskaidroja aizturēšanas pamatojumu, apsūdzētais, būdams alkohola ietekmē, izteica neapmierinātību par policijas darbinieku pielietoto asaru gāzi un brāļa aizturēšanu, lamājās necenzētiem vārdiem, un aiz dusmām izdarīja uzbrukumu valsts amatpersonai, izdarot sitienu pa seju, nodarot maznozīmīgus miesas bojājumus. Kad apsūdzētais mēģināja izdarīt otru sitienu, policijas darbiniekam izdevās izvairīties un apsūdzēto vīrieti aizturēja.

Apsūdzētais vīrietis pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 269.panta pirmās daļas.

Lieta izskatīšanai nodota Zemgales rajona tiesai (Bauskā).

    

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Aiga Eiduka
Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Preses sekretāre
Tālrunis: 67044444, 27044444
e-pasts: Aiga.Eiduka@lrp.gov.lv

Atpakaļ