Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 18/09/2018

Sabiedrību aicina aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski

Aicinot sabiedrību aktīvāk izmantot valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus elektroniski – no 17. līdz 21. septembrim notiks ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”. Akcija notiek jau piekto reizi un šogad tajā piedalās vairāk nekā 100 valsts un pašvaldību iestāžu un to filiāļu visā Latvijā. Iniciatīvas mērķis ir ne tikai iedrošināt sabiedrību saņemt pakalpojumus digitāli, bet arī iepazīstināt ar e-pakalpojumu dažādību, lai veicinātu paradumu maiņu – ar dažādām dzīves situācijām saistītās formalitātes ātrāk un ērtāk nokārtot tiešsaistē, nevis stāvot rindā valsts vai pašvaldības iestādē.

Kā liecina VARAM šogad veiktā iedzīvotāju aptauja “Klientu apmierinātība ar valsts pakalpojumiem”, Latvijā turpina pieaugt e-pakalpojumu lietotāju skaits un izpratne par digitālās vides sniegtajām priekšrocībām. Tajā pašā laikā vēl aizvien samērā liela sabiedrības daļa (33% respondentu) atzīst, ka tos no pakalpojumu pieteikšanas elektroniskā veidā attur bailes no nezināmā, pieradums doties klātienē, kā arī nepietiekamas datora un interneta lietošanas prasmes. 

“Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, valsts šodien cilvēkiem piedāvā vairāk iespēju nekā jebkad iepriekš. Lai arī pētījumi par e-pakalpojumu lietošanu iedzīvotāju vidū uzrāda augšupejošu līkni, tomēr vēl aizvien pietiekami daudz cilvēku, kuri dažādu iemeslu dēļ neizmanto e-pakalpojumu sniegtās iespējas. Ar šīs akcijas starpniecību vēlamies mudināt sabiedrību doties uz iestādēm, lai kopā ar konsultantu izmēģinātu e-pakalpojumus. Tas ir nākotnes klientu apkalpošanas centru modelis – iedrošināt, konsultēt un izskaidrot, kā strādāt elektroniskajā vidē,” uzsver VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts. 

Latvijas Republikas Prokuratūra kopš 2017.gada sākuma piedāvā izmantot e-pakalpojumu “Nolēmumi par mani prokuratūrā”, kurš pieejams Prokuratūras mājas lapā www.lrp.gov.lv un portālā www.latvija.lv. Minētais e-pakalpojums piedāvā iedzīvotājiem ātrākā veidā saņemt Prokuratūrā pieņemtos un ar drošu elektronisku parakstu parakstītus nolēmumus par sevi, tādā veidā iegūstot laiku reaģēšanai uz tiem savu interešu pilnvērtīgākai aizstāvībai. Nākotnē Prokuratūra plāno ieviest jaunus e-pakalpojumus, kurus izmantojot, iedzīvotāji varēs elektroniski iepazīties ar sev pieejamajiem lietas materiāliem, kā arī iesniegt procesuālus dokumentus Prokuratūrā.

(Tekstā izmantota arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegtā informācija).

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

Atpakaļ