Latvijas Republikas prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 15/01/2018

Tiesai nodota krimināllieta par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu

2018.gada 11.janvārī Daugavpils prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret personu, kura būdama amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarīja kukuļa, tas ir, materiālu vērtību un tā piedāvājuma pieprasīšanu un pieņemšanu pirms kādas likumīgas darbības neizdarīšanas kukuļdevēja un kukuļa piedāvātāja interesēs.

Apsūdzētais Valsts policijas darbinieks, pildot savus dienesta pienākumus fiksēja personas, kas bija operatīvā eksperimenta veicējs, Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, proti, braukšanas ātruma pārsniegšanu. Apsūdzētā persona norādīja, ka par izdarīto pārkāpumu paredzēts naudas sods 80 eur apmērā, taču ar savu uzvedību lika saprast, ka situāciju iespējams atrisināt uz vietas, nesastādot administratīvā pārkāpuma protokolu. Pēc tam viņš pieņēma kukuli 15 eur apmērā, atļaujot automašīnas vadītājam turpināt piedalīties ceļu satiksmē.

Tādējādi apsūdzētais izdarīja noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 320. panta otrajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesai.

 

            Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

Una Rēķe

Latvijas Republikas Prokuratūras
Ģenerālprokuratūras
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Adrese: Kalpaka bulvāris 6, Rīga, LV-1801
Tālrunis: 67044586, 27008423
e-pasts: Una.Reke@lrp.gov.lv

 

 

Atpakaļ