Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 03/06/2019

Maksātnespējas procesa administratori tiesās par naudas līdzekļu piesavināšanos un tiesa nolēmuma nepildīšanu

2019.gada 30.maijā Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu pret maksātnespējas procesa administratori par svešas mantas prettiesisku iegūšanu jeb piesavināšanos vairāk kā 4000 EUR apmērā un tiesas nolēmuma nepildīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētā laika posmā no 2012.gada līdz 2017.gada no maksātnespējīgās fiziskas personas saņēma naudas līdzekļus vairāk kā 6000 EUR apmērā. Daļu no saņemtajiem naudas līdzekļiem, proti, vismaz 4300 EUR maksātnespējas procesa administratore nenovirzīja kreditoru prasījumu segšanai, bet viņai uzticētos naudas līdzekļus piesavinājās.                                                                    

Minētā maksātnespējas procesa administratore ar tiesas nolēmumu tika atcelta no amata pienākumu pildīšanas un viņai tika uzlikts par pienākumu desmit dienu laikā nodot dokumentus un mantu, jaunieceltajam administratoram. Pretēji tiesas nolēmumā noteiktajam maksātnespējas procesa administratore nepildīja tiesas nolēmumu un nenodeva jaunajam maksātnespējas procesa administratoram savā rīcībā esošos dokumentus un mantu.

Maksātnespējas procesa administratore apsūdzēta pēc Krimināllikuma 179.panta pirmās daļas un 296.panta otrās daļas.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA