Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 20/06/2019

Par kukuļdošanu Valsts policijas amatpersonām soda ar gandrīz 11 000 EUR lielu naudassodu

19. jūnijā tiesa, piedaloties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūras prokuroriem, nolēmusi sodīt ar gandrīz 11 000 EUR lielu naudas sodu kādu personu par 40 EUR kukuļa došanu Valsts policijas amatpersonām.

Saskaņā ar apsūdzību, notikumi risinājās 2016. gada jūlijā, kad apsūdzētais brauca pa Ulbrokas ielu, Rīgā ar ātrumu 74 km/h, lai gan atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h. Viņu apturēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas Patruļpolicijas pārvaldes Ceļu policijas inspektori. Inspektore automašīnā esošajam vīrietim izskaidroja transportlīdzekļa apturēšanas iemeslu un pārkāpuma būtību, kā arī palūdza uzrādīt vadītāja apliecību un automašīnas tehnisko pasi. Viņš to nedarīja, bet pēc brīža, kad vīrieti aicināja videoierakstā noskatīties pārkāpumu, viņš dienesta automašīnā uz sēdekļa nolika divas 20 EUR banknotes, lai netiktu sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa viņu atzina par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 323. panta pirmajā daļā un sodīja ar 25 Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā jeb 10 750 EUR lielu naudas sodu.

Spriedumu vēl var pārsūdzēt.

 

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

Atpakaļ

INFORMĀCIJA