Latvijas Republikas Prokuratūra

Teksta izmērs

  • 100%
  • 150%
  • 200%

Kontrasts

Paziņojumi presei

Publicēts 15/03/2019

Personu tiesās par svešu maksāšanas līdzekļu nelikumīgu izmantošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore šī gada marta sākumā tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā pie kriminālatbildības saukta persona par tādu datu nelikumīgu iegūšanu, kas dod iespēju izmantot svešu maksāšanas līdzekli. Persona apsūdzēta par šo maksāšanas līdzekļu nelikumīgu izmantošanu, lai saņemtu aizdevumus no nebanku kredītiestādēm un tā rezultātā iegūto naudas līdzekļu legalizēšanu.

Kā noskaidrots pirmstiesas izmeklēšanā, apsūdzētais laika posmā no 2017. gada janvāra līdz oktobrim sazinājās ar desmit cilvēkiem, uzdodoties par personu, kas var sniegt aizdevumu. Apsūdzētais personas maldināja par konta izmantošanas iemesliem, norādot uz nepieciešamību pārbaudīt klienta kredītvēsturi. Tā rezultātā viņš ieguva tādus datus, kas ļauj izmantot svešu maksāšanas līdzekli un saņemt aizdevumus no nebanku kredītiestādēm.

Pēc tam apsūdzētais nelikumīgi izmantoja svešu maksāšanas līdzekli. Viņš maldināja dažādas nebanku kredītiestādes, kas kopsummā veica kredīta pārskaitījumu 10 720 EUR apmērā uz iepriekšminēto personu kontiem. Lai mainītu noziedzīgi iegūto naudas līdzekļu piederību, apsūdzētais minētos naudas līdzekļus tālāk pārskaitīja uz citu dažādu personu norēķinu kontiem. Šie cilvēki, nezinot naudas līdzekļu patieso izcelsmi, apsūdzētā uzdevumā izņēma bankomātos skaidrā naudā viņu norēķinu kontos ieskaitītos finanšu līdzekļus, kurus pēc tam nodeva apsūdzētajam vai par tiem “Narvesen” tirdzniecības vietās iegādājās WestStein priekšapmaksas Mastercard papildināšanas vaučerus. Viņi nosūtīja apsūdzētajam vaučeru papildināšanas kodus, kas dod pamatu ieskaitīt noziedzīgā ceļā iegūtos finanšu līdzekļus savā norēķinu kontā un izmantot pēc saviem ieskatiem.

Ar šādām savām noziedzīgām darbībām, apsūdzētais izdarīja noziedzīgus nodarījumus, kas paredzēti Krimināllikuma 1931.panta otrajā daļā, Krimināllikuma 193.panta otrajā daļā un Krimināllikuma 195.panta pirmajā daļā.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

 

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

Laura Majevska

Latvijas Republikas Prokuratūras
Preses sekretāre
Tālr.:67044444; Mob.tālr.:27044444
E-pasts: Laura.Majevska@lrp.gov.lv

 

Atpakaļ

INFORMĀCIJA